Studenckie Koło Naukowe NEFRON

Celem działalności SKN „NEFRON” jest prowadzenie badań naukowych z zakresu pielęgniarstwa nefrologicznego, kardiologicznego i transplantacyjnego. Otrzymywane wyniki badań będą prezentowane w postaci doniesień zjazdowych oraz publikowane w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych z Listy Filadelfijskiej. Ponadto SKN „NEFRON” będzie przygotowywać studentów WUM do samodzielnego pisania prac naukowych, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia w zakresie metodologii badań naukowych i statystyki.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus.

Główne osiągnięcia:

Czynny udział studentów w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych:

1. The 4th Joint EFLM-UEMS Congress “Laboratory Medicine at the Clinical Interface” Warsaw, Poland, 21th–24th September, 2016
        2. 12 Zjazd Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego, Łódź, 16-18 czerwca 2016.
        3. VII Zjazd Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego, Serock, 9-11 czerwca 2016.

Prowadzenie 2 minigrantów studenckich

1. Całodobowe monitorowanie sztywności tętnic i ciśnienia centralnego we wczesnym okresie pooperacyjnym po       przeszczepieniu nerki
        2. Ocena składu ciała i przestrzeni wodnych wśród pacjentów leczonych nerkozastępczo